Kakva utakmica: Evo zbog čega KMF Bele crkve imaju daleko najviše navijača u Kuršumliji

U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti, Sport.

KURŠUMLIJA- U 7. kolu Treće futsal lige istok KMF Bele crkve pobedio je sinoć u sportskoj hali u Kuršumliji KMF BSK iz Bujanovca sa 6:4, poluvreme 3:1 za goste.

Nisu Kuršumličani počeli dobro. Iskusna ekipa iz Bujanovca golovima Mladenovića u 4. i Stankovića u 10. minutu povela sa 2:0. Mijajlović je u 16. minutu smanjio na 2:1 ali su gosti preko Stoilkovića u 19. minutu rešili prvi deo utakmice u svoju korist rezultatom 3:1.

Drugo poluvreme, druga priča. Iako su gubili, Kuršumličani su krenuli silovito. Nošeni podrškom svojih navijača domaći su preuzeli igru. Baš zbog ovakve, beskompromisne igre bez kalkulacija i čuvanja nogu, Bele crkve imaju daleko najviše navijača, skoro kao svi ostali sportski kolektivi u Kuršumliji zajedno. Raspucao se Joksimović, koji je sa tri gola, prvi u 26. minutu i dva u 27. preokrenuo rezultat na 4:3 za Bele crkve. Međutim, gosti se nisu dali. Stanković je u 37. minutu poravnao na 4:4. Počela je borba na sve ili ništa, za svaku loptu, za svaki pedalj terena. Na 35. sekundi do kraja Jovan Jovanović je doneo prednost Kuršumličanima od 5:4, a tačku je još jednim golom pet sekundi pre kraja stavio Mijajlović. Konačno 6:4 za Bele crkve.

Iskusna ekipa iz Bujanovca, koja je i posle ovog poraza zadržala drugo mesto na tabeli, morala je da prizna poraz. Kuršumličani su, bar prema rezultatima u ovom prvenstvu, slabija ekipa od BSK, ali su na terenu ostavili srce a kad se tako igra onda je tu i publika. Kad se igra tek da se otaljava posao onda nema navijača. A utakmica u bilo kom sportu bez navijača i nije utakmica.

Kako je zapisao delegat u protokolu, utakmicu je pratilo 250 gledalaca, koji su zadovoljni otišli iz sportske hale.