narodna-biblioteka-raka-drainac-blace-poziva-sve-nagradjene-na-literarnom-i-likovnom-konkursu-na-dodelu-nagrada

Narodna biblioteka”Raka Drainac” poziva sve nagrađene i pohvaljene učesnike Literarnog i likovnog konkursa “U svetu bajki” da dođu u utorak 2.04.2019. godine u 12 časova na dodelu nagrada i pohvala i na otvaranje Izložbe dečijih radova povodom “Međunarodnog dana dečije knjige” i raspisivanja Literarnog i likovnog konkursa “U svetu bajki”.
Nagrađeni literarni radovi na konkursu na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je 18. februara 2019. godine raspisala Narodna biblioteka «Raka Drainac» iz Blaca
Učenici Osnovne škole od V do VIII razreda
I nagrada Ema Zečević V1
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
II nagrada Jovana Konatarević VII 3
OŠ „Stojan novaković“ Blace
III nagrada Milena Bogetić IX1
JU OŠ „Ratko Žarić“ Nikšić
Pohvala Marta Dukić VIII4
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
Andrej Petrović VI3
OŠ „Nikola Tesla“ Rakovica
Ivona Preljević V3
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
Haris Halilbašić VII
Prva osnovna škola Živince
Učenici Osnovne škole od I do IV razreda
I nagrada Andrej Miletić IV1
OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac
II nagrada Nađa Nikić III1
OŠ „Dimitrije Todorović-Kaplar“ Knjaževac
III nagrada Miloš Stepanoski IV2
OŠ „Ivo Andrić“ Beograd
Pohvala Nađa Pajkić III5
OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
Predškolski uzrast
Pohvala Martina Rimac 6.godina
PU “Stonogica” Sremska Mitrovica
Nagradjeni radovi na likovnom konkursu „U bajkama je sve moguće“ objavljen 18.02.2019. godine
PREDŠKOLSKI UZRAST
I nagrada Molnar Vivien
Likovna radionica „Em Art“ SUBOTICA
II nagrada Petrović Ivana
Predškolska ustanova „Stonogica“
Sremska Mitrovica
III nagrada Manić Dunja
Predškolska ustanova „Stonogica“
Sremska Mitrovica
POHVALE Vukašin Kljakić
Udruženje „Mala radionica“Subotica
Miilana Garčević
Pripremna predškolska grupa „Stonogica“
Sremska Mirovica
Ana Matić
Predškolska ustanova „Happy kids“ Beograd
Od I do IV razreda Osnovne škole
I nagrada Elena Simić
Kreativni centar Raskršća Kragujevac
II nagrada Sonja Perić II razred
Likovna radionica „Em Art“
Bajantska 38/30 24000 Subotica
III nagrada Jana Djurdjević IV2
OŠ „Svetozar Marković“ Lapovo
POHVALE Teodora Resanović IV razred
Likovna radionica „Em Art“ Subotica
Milica Zdravković II3
OŠ „Stojan Novaković“ Blace
II razred produženi boravak
OŠ „Prva vojvodjanska brigada“ Novi Sad
Od V do VIII razreda
I nagrada Andjela Bašić VII3
OŠ „France Prešern“ Beograd
II nagrada Mina Zoričić VII1
OŠ„Ljuba Nenadović“ Beograd
III nagrada Milica Avramović VI3
OŠ „Stojan Novaković“ Blace
POHVALE
Adriana StepanovićVII2
OŠ„France Prešern“ Beograd
Lana Matić VI2
OŠ „Momčilo Živojinović“ Mladenovac
Stefan Miladinović V razred
OŠ „Stojan Novaković“ Blace
Ignjat Maričić VI4
OŠ„Momčilo Živojinović“ Mladenovac
Teodora Živadinović VII1
OŠ „France Prešern „ Beograd
Pavle Dobrić V razred
Srpska dopunska škola “Sveti Sava” Temelhof
Berlin
Žiri za literarne radove:
1. Mirjana Bojanić Ćirković,doktor filoloških nauka
2.Ivana Grujić,profesor srpskog jezika
3. Mihajlo Pršić, knjizničar i zavičajni pesnik
Žiri za likovne radove:
1.Svetlana Jevremović,magistar likovnih umetnosti
2.Milena Simić,grafički dizajner
Dragica Milunović, knjižničar
Žiri je imao težak zadatak da izabere i nagradi literarne i likovne radove.
Na konkursu je učestvovalo 597 mladih autora iz Srbije,Crne Gore, Makedonije, Republke Srpske, Hrvatske i Nemačke.
Čestitamo !!!