petarda-akademije-protiv-kacuse-iz-kursumlije

Lider prvog dela prvenstva, FK „Akademija 10“ pokazala je svoju nadmoć u 20. kolu Topličke okružne lige, a „ceh“ je ovoga puta platila ekipa “Kaćuše” iz Kuršumlije koja je ispraćena sa 5 golova u mreži, 3 raspoloženog kapitena domaćih Nenada Niketića i po jednim Filipa Mitrovića i Nenada Markovića.

Prvo poluvreme nije počelo kako su “Akademci” priželjkivali, po užasno lošem pomoćnom terenu na kome je gotovo nemoguće igrati fudbal jer ne postoje ni minimalni uslovi, domaći su se mučili, ređali šanse ali je golman Aca Paunović sve branio.

Ipak, nakon jednog šuta ka golu Dušana Stojkovića, lopta pogađa u ruku igrača gostiju i odlični sudija Nenad Savić potpuno opravdano svira penal, koji kapiten Niketić pretvara u gol.

Do kraja prvog dela nastavlja se terenska inicijativa, gosti gotovo bez šansi, ali rezultat ostaje nepromenjen. U nastavku, stvari dolaze na svoje, najpre drugi gol postiže Niketić, u strelce se upisuju Mitrović i Marković, a tačku na ovaj susret završava “het trikom” Nenad Niketić.

Najlepši potez na utakmici viđen je sredinom drugog poluvremena kada je Niketić iz kornera pronašao na suprotnoj strani šesnaesterca Miloša Ivkovića, ovaj iz prve zahvatio volej, a projektil koji je ispalio završio je u prečku. Udarac koji se retko viđa i na prvoligaškim utakmicama, izmamio je uzdahe navijača “Akademije”.

Iako nije postigao gol i na ovom sustretu istakao se centarfor Dragoljub Stamenković, koji je pravio veliki problem odbrani „Kaćuše“, čime je ostavio prostor da drugi igrači zablistaju.

U nastavku pohoda ka plasmanu u zonski rang takmičenja, „Akademci“ ove subote na domaćem terenu dočekuju ekipu „Trbunja“ iz Blaca, starog dužnika iz prvog dela prvenstva. Utakmica je zakazana za 16:30 sati.

Nepotpuni rezultati ovog kola: Partizanski put-Pobeda 3:0;, Svetlost Badnjevac-Spartak 1:0;, Real-Jug Bogdan 2:1;, Kosovac Borac 1:1;, Polet-Dobrič 0:0.

Topličanin lider posle 20 kola

Pobedom u Obrežu nad ekipom Juhor 2:1, fudbaleri „Topličanina“ su zadržali lidersku poziciju na tabeli, sa istim brojem bodova ali boljom gol razlikom od ekipe „Rembasa“.

„Kosanica“ iz Kuršumlije je još jednim porazom u nastavku prvenstva gotovo izgubila šanse za prvo mesto, pa nakon ovog kola velika je verovatnoća da če se srpskoligaš tražiti između ekipe iz Prokuplja i Resavice.

Već u sredu, „Topličanin“ na svom terenu dočekuje u Topčličkom derbiju ekipu „Žitorađa“. Susre se igra od 16 sati.