rezultati-likovnog-i-literarnog-konkursa-u-svetu-bajkinarodne-biblioteke-raka-drainac-blace

Narodna biblioteka “Raka Drainac” Blace u utorak 2.04.2019. godine u 12 sati dodeljuje nagrade i otvara izložbu dečijih radova povodom Međunarodnog dana dečije knjige i raspisivanja Literarnog i likovnog konkursa “U svetu bajki”.
          Nagrađeni literarni radovi na konkursu  na temu „U bajkama je sve moguće“, koji je  18. februara 2019. godine raspisala Narodna biblioteka «Raka Drainac» iz Blaca

Učenici  Osnovne škole   od V do VIII razreda
  I    nagrada    Ema Zečević               V1      OŠ „Nikola Tesla“  Beograd
 II    nagrada    Jovana Konotarević    VII 3  OŠ „Stojan novaković“  Blace
III    nagrada    Milena Bogetić           IX1     JU OŠ „Ratko Žarić“ Nikšić
Pohvala            Marta Dukić               VIII4   OŠ „Nikola Tesla“ Beograd
                          Andrej Petrović          VI3      OŠ  „Nikola Tesla“  Rakovica
                          Ivona Preljević           V3       OŠ  „Nikola Tesla“ Beograd
                          Haris Halilbašić          VII      Prva osnovna škola Živince
          Učenici Osnovne  škole od I do IV razreda
  I   nagrada     Andrej Miletić            IV1  OŠ „Stanislav Sremčević“ Kragujevac
 II  nagrada      Nađa Nikolić              III1  OŠ „Dimitrije Todorović-Kaplar“ Knjaževac
III  nagrada      Miloš Stepanoski       IV2  OŠ „Ivo Andrić“ Beograd
Pohvala            Nađa Pajkić                III5   OŠ  „Nikola Tesla“ Beograd
Nagradjeni  radovi  na  likovnom  konkursu   „U bajkama je sve moguće“  objavljen
18.02.2019. godine
PREDŠKOLSKI  UZRAST

I  nagrada  Molnar  Vivien
          Likovna radionica „Em Art“ SUBOTICA
II nagrada  Petrvić  Ivana
           Predškolska  ustanova „Stonogica“ Sremska   Mitrovica
III  nagrada  Minić Dunja
           Predškolska ustanova „Stonogica“ Sremska   Mitrovica
POHVALE  Vukašin  Kljakić
           Udruženje „Mala  radionica“Subotica
                       Miilana Garčević
          Pripremna predškolska  grupa  „Stonogica“  Sremska  Mirovica
                        Ana  Matić
          Predškolska  ustanova „Happy kids“  Beograd
Od  I  do  IV  razreda Osnovne  škole
I nagrada  Elena  Simić
           Kreativni centar  Raskršća   Kragujevac
II  nagrada  Sonja  Perić II razred
           Likovna radionica „Em  Art“
          Bajantska  38/30  24000 Subotica
III nagrada  Jana  Djurdjević IV2
           OŠ „Svetozar  Marković“ Lapovo
POHVALE Teodora  Resanović IV razred
           Likovna   radionica „Em  Art“   Subotica
                  Milica  Zdravković  II3
           OŠ „Stojan  Novaković“   Blace
                II produženi boravak
           OŠ „Prva  vojvodjanska  brigada“   Novi  Sad
Od  V  do  VIII  razreda
I  nagrada    Andjela Bašić VII3
          OŠ „France  Prešern“  Beograd
II  nagrada Mina  Zoričić VII1
          OŠ„Ljuba Nenadović“  Beograd
III  nagrada  Milica  Avramović VI3
          OŠ  „Stojan  Novaković“   Blace
POHVALE
          Adriana Stepanović VII 2
          OŠ„France Prešern“   Beograd
          Lana  Matić  VI2
          OŠ „Momčilo Živojinović“   Mladenovac
          Stefan Miladinović V razred
          OŠ „Stojan  Novaković“  Blace
            Ignjat  Maričić VI4
           OŠ„Momčilo Živojinović“  Mladenovac
            Teodora  Živadinović VII1
            OŠ „France  Prešern „  Beograd
                 Pavle Dobrić V razred
Srpska dopunska škola “Sveti Sava” Temelhof   Berlin
Žiri za literarne radove:
1. Mirjana Bojanić Ćirković,doktor filoloških nauka
2.Ivana Grujić,profesor srpskog jezika
3. Mihajlo Pršić, knjizničar i zavičajni pesnik
Žiri za likovne radove:
1.Svetlana Jevremović,magistar likovnih umetnosti
2.Milena Simić,grafički dizajner
Dragica Milunović, knjižničar
Žiri je imao težak zadatak da izabere i nagradi literarne i likovne radove.
Na konkursu je učestvovalo 597 mladih autora iz Srbije,Crne Gore, Makedonije, Republke Srpske, Hrvatske i Nemačke.
Čestitamo svim mladim pesnicima , piscima i umetnicima!