toplicanin-pobedio-u-resavici,-kosanica-iz-drugog-plana-vreba-sansu

Na teškom gostovanju u jednoj od najvažnijih utakmica u dosadašnjem delu prvenstva, OFK Topličanin je odstvario važnu pobedu na gostovanju u Resavici, savladavši ekipu Rembasa sa 2:1. Golove za Topličanin postigli su Stefan Cvetković i kapiten Velimir Stanković, dok je jedini pogodak za goste postigao Igor Đorđević.

Ovom pobedom, Topličanin ostaje kao najozbiljniji kandidat za Srpsku ligu, ali će do konačnog cilja morati da odigra i u Kuršumliji, gde je Kosanica nakon propuštenih 4 boda prednosti iz prvog dela, ponovo u igri za najviši plasman.

Kako sada stoje stvari, u koliko Rembas u preostala 4 kola „kiksne“, odigra nerešeno ili izgubi, šampiona će odlučivati u direktnom susretu kolo pre kraja Kosanica i Topličanin u Kuršumliji, s tim da će na toj utakmici Topličaninu biti dovoljan i bod, dok bi Kosanicu samo pobeda vodila u srpsku ligu.

Utakmica u Rembasu je potvrdila da su Prokupčani u ovom trenutku bolja ekipa, bolje su ušli u utakmicu, od samog starta su pretili iz kontri, a imali su i nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu.

Utakmicu u Resavici Rembas – Topličanin možete pogledati i na YouTube kanalu televizije Toplica iz Prokuplja na ovom linku, a gledaoci ove televizije u Kuršumliji i Brusu snimak mogu pogledati danas od 15 sati. Najzanimljivije detalje pogledajte ovde!

Sredinom prvog poluvremena posle šuta Ivana Kaličanina i odbrane golmana domaćih Huskića, lopta se odbija do Cvetkovića koji dovodi Topličanin u vodstvo.

U drugom delu domaćini preuzimaju inicijativu i prete uglvnom iz prekida. Nakon kornera, Đorđević uspeva da izjednači i u tom trenutku su domaći igrači, ali i mnogobrojni navijači očekivali i potpuni preokret.

Međutim, vrlo brzo nakon toga, na asistenciju Kaličanina kapiten Prokupčana Stanković šutira i ponovo dovodi svoju ekipu u vodstvo. Nakon primljenog drugog gola, ekipa Rembasa je potpuno pala u igri, a priliku da dotuče protivnika imao je rezervista Dejan Lazarević, koji u situaciji 1 na 1, šutira, ali je golman Rembasa Veljko Huskić uspeo da sačuva svoju mrežu.

Iako se radilo o važnoj utakmici za obe ekipe, igralo se fer i korektno i bez i jednog ozbiljnijeg starta, iako je teren bio nakvašen jer je tokom prvih 15-ak minuta padala jaka kiša.

Prokupčani su na ovoj utakmici imali podršku vernih navijača, koji su u 2 autobusa ali i privatnim automobilima krenuli put Resavice kako bi navijali za svoj klub.