Treća uzastopna pobeda Kosanice

U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti.

KURŠUMLIJA- U 12. kolu Zone Jug fudbaleri Kosanice pobedili su na svom terenu Moravu iz Vladičinog Hana sa 2:1 (1:0). Strelci Stanković u 50. i 77. minutu (Kosanica) i M. Aleksić 88. minutu (Morava).

Po lepom vremenu za igru današnji rivali odigrali su dva različita poluvremena. U prvom igra za zaborav. Sve se odvijalo između dva šesnaesterca bez izglednih prilika. Nepovezana, rastrzana igra obe ekipe i nije mogla da dovede do ozbiljnije akcije i ugrožavanja gola. U drugom poluvremenu Kosanica je zaigrala znatno bolje. Takva igra donela im je i pobedu. U 50. minutu posle centaršuta Đorđevića, koji je bio jedan od najboljih na terenu, i greške odbrane gostiju, najbolje se snašao Stanković i doveo Kosanicu u vođstvo. Nakon toga Kosanica nastavlja sa napadima  a gosti se brane bunkerom. Posle nekoliko propuštenih prilika u 77. minutu Stanković je iskoristio smušenost golmana gostiju i postigao drugi gol. Od tog trenutka Morava se trgla i saterala domaćina u šesnaesterac. Gol je visio u vazduhu i gosti su u 88. minutu uspeli da smanje na 2:1. Do kraja Kosanica je uspela da se odbrani. Treba istaći da je golman Kosanice Šejić odbranio tri zicera.

U sledećem kolu Kosanica igra u Bojniku sa Pustom rekom.