tuzna-igra-kosanica

U kategoriji Kuršumlija, Poslednje Vesti, Sport. Autor Milen Đorđević 30 mar 2019 KURŠUMLIJA- OFK Lugomir iz Rakitova, 14. na tabeli Zone Zapad, igrao je danas u Kuršumliji nerešeno sa Kosanicom, koja je lider na tabeli. Po svemu viđenom, zasluženo. Rezultat je bio 3:3, iako je Kosanica posle prvog poluvremena vodila sa 2:0. Posle ovog kola Topličanin sa izjednačio na prvom mestu sa Kosanicom. Oba kluba imaju po 43. boda, stim da Kosanica ima bolju gol razliku. Domaćin je ušao u utakmicu veoma dobro. Tečnim pasovima lako je osvajao teren. Nikola Jovanović je bio konstantna opasnost za goste ali nije bilo izrazitih prilika. U 30. minutu Nikola je sjajno prošao po levoj strani i po zemlji centrirao nisku loptu u šesnaesterac. Na nju je naleteo mladi Jovan Jovanović koji je između dva igrača gostiju prvi stigao do lopte i ubacio u mrežu. Posle samo pet minuta Gvozdenović je dobio upotrebljivu loptu na ivici šesnaesterca, krenuo korak-dva i plasirao je u mrežu. Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme a oko 350 gledalaca je očekivalo u drugom delu još golova u mreži gostiju. Međutim, nije tako bilo. Neshvaljiv pad u igri iskoristili su gosti i sve češće atakovali ka golu Šejića. Plod takve igre su dva gola u mreži Kosanice, skoro istovetna. Gosti su se praktučno ušetali u šesnaesterac i dali golove. Na 2:2 Kosanica se malo trgla. Pokušavali su Nikola i Jovan Jovanović i Gvozdenović da učine nešto ali su gosti lako rešavali probleme. Ipak, braća Jovanović su u 70. minutu još jednom nadmudrila odbranu gostiju i doveli svoj tim u vođstvo od 3:2. Stariji Jovanović je ponovo pobegao čuvaru po levoj strani, zavrnuo loptu u šesnaesterac prema svom bratu Jovanu. Mlađani Jovanović je, iako mu je lopta dolazila malo iza leđa, uspeo da je zahvati levom nogom i ubaci u levi golmanov ugao. U tom trenutku svi su mislili da će bodovi ipak ostati u Kuršumliji. Međutim, gosti se nisu predavali. Dva minuta pre kraja u gužvi u šesnaestercu Kosanice jedan igrač gostiju je uspeo da dođe do lopte i izjednači rezultat. Očigledno je da u prolećnom delu sezone nešto ne štima u redovima Kosanice. Na stručnom štabu je da analizira kako su gosti iz tri polušanse postigli tri gola. Na kraju treba odati priznanje gostima koji su znalački u drugom poluvremu iskoritili tužnu igru Kosanice i odneli bod kući. Kratak url URL: https://toplickevesti.com/?p=463952 30 mar 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar