zitorada-pokazala-zube-dragocvet-ispracen-sa-cetiri-gola

U kategoriji Blace, Kuršumlija, Poslednje Vesti, Prokuplje, Sport, Žitorađa. Autor Nemanja Tonić 10 mar 2019 |ITORA}A- U derbiju začelja Zone ”Zapad” fudbaleri Žitorađe su na svom terenu pobedili ekipu Dragocveta sa 4:0.  Od samog starta Žitorađa je konkretnija, dominantnija i bolja, sa više kreiranih i promašenih šansi. Domaćini su poveli u 36. minutu preko štopera Cvetanovića, koji je centaršut Todorovića iz kornera, sa 5 metara nogom, sproveo u gol. U narednih 60 minuta gledao se fudbal, sa malo manje intenziteta i lepršavosti, sve do 85 minuta, kada je za 2:0 pogodio 16-godišnji Sava Dinić. I kada se činilo da je mladi Dinić stavio tačku na meč u 86. pogađa iskusni Marijanović, koji je prethodno bio asistent, i u 89. Stamenković za konačnih 4:0. Milan Marjanović, pomoćni trener Žitorađe u kratkoj izjavi je rekao: “Teška utakmica, sa dosta propuštenih šansi. Bez obzira na vođstvo, 70-75 minuta jedne teške borbe, i onda posle 2 gola sve je bilo mnogo lakše. Još uvek su nam teške noge, ali idemo dalje borba za opstanak predstoji”. On je dodao da od 16-godišnjaka Dinića i golmana Ilića očekuje još više u nastavku: “Andrija i Sava su buduće velike nade FK Žitorađa, pružaju dobre partije, očekujemo još kvalitetnije, ali za sad ide sve kako treba”. Takođe, treba istaći da je danas glavni motor pokretač u redovima domaćina bio 43-godišnji Ristić, koji je današnjom partijom i asistencijom opravdao epitet pojačanja. Žitorađa se sa današnja 3 boda nalazi na poziciji 15, sa osvojenih 12 bodova. Trenutno dva više od poslednjeplasiranog Dragocveta a dva manje od 14. ekipe Bošnjana. Za beg u ”sigurnu zonu” Žitorađi nedostaju još 3 boda, jer trenutno poslednji iznad crte, ekipa Lugomira ima 15 bodova. U sledećem kolu Žitorađani gostuju favorizovanoj Moravi iz Ćuprije. FK Žitorađa: Ilić 7,5 , Filipović 7, Blagojević 7, Cvetanović 8, Stojanović 7, Stamenković 7,5, Stanković 6,5 (od 75. Milić – ) Ristić 7,5, Marijanović (k) 8,5, Todorović 7, Dinić 8 (od 86. Milosavljević – ) Fk Dragocvet: Bogdanović 5,5, Milošević 6,Nešić 6, Berić 6,5, Milanović 5,5 (od50. Sotirov 5 ) , Anđelković 6,5, Milosavljević 6, Nedeljković 6 (od 72. Bocić – ) Milojević 6,5 (od 62. Dašić – ) Maslar 7, Petković 6. IGRAČ UTAKMICE: Dalibor Marijanović 8,5 (FK Žitorađa) Kratak url URL: https://toplickevesti.com/?p=462764 10 mar 2019. Komentari na vestima starijim od 7 dana su zatvoreni RSS 2.0. Vi možete ostaviti vaš komentar